Aikido Říčany 

Aikido dospělí

Trénink

Aikido je neagresivní moderní japonské bojové umění, které rozvíjí tělo i ducha a vzájemně je harmonizuje. Název vznikl spojením tří znaků ai (harmonie), ki (životní energie) a do (cesta), nejčastěji se do češtiny překládá jako
„cesta harmonie“.

Zakladatelem aikido je japonský mistr Morihei Ueshiba (1883 – 1969), který se inspiroval principy tradičních bojových umění.

Aikido se nezaměřuje jen na fyzický, ale i na duševní rozvoj člověka. Z tohoto důvodu odmítá všechny formy soutěží či zápasů. Praktikování aikido by se mělo stát jakousi životní filosofií, která usiluje o harmonii mezi našimi duševními silami, fyzickými možnostmi a napomáhá vytvářet harmonii i v každodenním životě.

Vyčerpávající popis tohoto bojového umění není možné podat, nejlepším způsobem je začít aikido praktikovat.

Nábor nových členů:

Trénink

Nábor nových členů probíhá průběžně celý rok. Zpočátku nebudete potřebovat žádné speciální vybavení v podobě keikogi (kimona), na první trénink si doneste jenom tepláky bez zipu, tričko - lepší je s dlouhým rukávem, ručník a případně přezůvky. První trénik je zdarma.

Pokud se bojíte, že jste na aikido již příliš staří, jsou vaše starosti zcela neopodstatněné. Tomuto japonskému bojovému umění se můžete věnovat v jakémkoliv věku. Kromě dospělých se na našem dojo věnují aikidu i děti.


V červnu 2011 byl na našem dojo natočen krátký film o aikidu:


Co tomu však předcházelo?

Nahlédněme společně do krátké historie. Přibližně v září 2004 se několik nadšenců pro Aikido rozhodlo přetvořit halu tehdejší tiskárny SKALA a zvelebit ji natolik, aby se v jejích prostorách o několik měsíců později mohl uskutečnit první trénink. Vše se zdárně podařilo a v prosinci jsme se tu společně sešli na zahajovacím slavnostním cvičení.

Patří velké poděkování všem těm nadšencům, kteří ostatně dodnes téměř všichni Aikido cvičí. Je třeba také zmínit Českou Asociaci Aikido (ČAA), pod kterou je náš klub organizován a přes niž je napojen přímo na Hombu Dojo v Japonsku, jehož zakladatelem je Ó-sensei Morihei Ueshiba. Nemůžeme vynechat ani město Říčany, která nám formou grantu částečně přispělo na nákup tatami. Největší poděkování si ale zaslouží náš sensei (učitel) Michal Lachim Šíp – tehdejší 2.Dan Hombu Dojo (mistrovský stupeň), který nás vyučoval Aikido od samého začátku. V jeho stopách jdou i naši ostatní učitelé. V současné době je to Radek Růžička 4. Dan Aikikai. Velké PODĚKOVÁNÍ všem.

Časy tréninků:
Den Čas Vyučuje
Pondělí 19:15 - 21:00 Radek Růžička, 4.dan Aikikai
Úterý 19:15 - 20:35 Miroslav „Píďa“ Skala, 1.dan Aikikai
Čtvrtek 19:15 - 21:00 Radek Růžička, 4.dan Aikikai

Doporučujeme: